Son Dakika
banner1

Pamukkale Üniversitesi'nde FETÖ yuvalanması! YÖK'e zor sorular...

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi, Pamukkale Üniversitesi'ndeki FETÖ yuvalanmasına dikkat çekti. Yapılan açıklamada, "Adil Öksüz ile sunum yapanlar ve şimdi üniversitenin FETÖ komisyonunda görev yapan var mıdır?" denildi.

GENEL 08.08.2023, 08:49
Pamukkale Üniversitesi'nde FETÖ yuvalanması! YÖK'e zor sorular...

Pamukkale Üniversitesi'nde FETÖ yapılanması.. FETÖ firarileri doktora danışmanlığı yapıyor

Aydınlık'ın Şırnak Üniversitesi'nden başlayarak gündeme taşıdığı üniversitelerdeki FETÖ yapılanmasının yankıları sürüyor.

 Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi, yaptığı yazılı açıklamada Pamukkale Üniversitesi'ndeki FETÖ yapılanmasına dikkat çekti.

Açıklamada YÖK'e şu sorular yöneltildi:

FETÖ’nün Arnavutluk’taki meşhur Üniversitesi EPOKA’da yayım ve sunum yaparak akademik puanlar alan ve akademik ünvanlar kazananlar kimlerdir?

Hangi görevdedirler? Aralarında Üniversite Genel Sekreterleri, Rektör ve Yardımcıları ve YÖK üyeleri var mıdır?

Hatta bunlar arasında Adil Öksüz ile sunum yapanlar ve şimdi üniversitenin FETÖ komisyonunda görev yapan var mıdır? Fetö yapılanmasındaki rolü nedeniyle adli soruşturma geçirmiş ama “delil yetersizliği nedeniyle” KYOK verilmiş kişilerden rektör ve hatta daha üst görevlere getirilmiş olanlar var mıdır? Şu anda bu tip şahıslar FETÖ kumpaslarını hazırlamakla ünlenmiş hangi Üniversitemizde yoğunlaşmışlardır? Anayasa Mahkemesi dahi İltisaklı olma kanaatine varmak için mahkeme kararına ihtiyaç olmadığını kendi FETÖ soruşturmalarında esas almışken, YÖK neden illa mahkeme kararı arama (ki FETÖCÜ hainler kanundaki terörist tanımı boşluğundan yararlanmakladır) ihtiyacını hissetmiştir? @YuksekogretimK
Başkanı Prof. Dr. Sayın @erolozvar
‘ın yakın çalışma çevresinden başlayarak bu hususları soruşturarak gereğini yapacağına inanıyoruz.


PAÜ’(PAMUKKKALE ÜNİVERSİTESİ)’de EPOKA’da 2016 yılına kadar Eğitim Koordinatörü olarak görev yapanların bırakın soruşturma geçirmeyi, 15 Temmuz sonrası ÖSYM İl Koordinatörlüğü, Dekanlık ve Müdürlük gibi görevlerle taltif edildikleri söyleniyor… Doğru mudur? @YuksekogretimK

Arnavutluk’un YÖK’ü konumunda olan kurumun 2015 yılında yayınladığı Eğitim İşbirliği Raporunda PAÜ’de görevli öğretim üyesinin adının Profesörler Konsülünde ve Eğitim Koordinatörleri listelerinde adı sıkça geçmesine rağmen dekan yapıldığı doğru mudur?

Tabii ki yukarıdaki linki temizlemiş FETÖCÜLER… her kaydı sildirip, geçmişlerini gizlemeye çalışan diğerleri gibi.. bu dahi örgütlü yapının mensubu olduklarını göstermektedir… Ama bize iletilen Denizli Gazetesi haberlerini ekleyelim.. Bu iltisaklarbaşka 

birilerinde olsa neler olurdu kimbilir?

Bu iddialar doğru mu? Soruşturma yapıldı mı? Yapıldıysa ve bu bilgiler doğru ise nasıl ve kim aklandırdı bunları? Bunlar da iltisak değilse, sizce iltisak nedir?

'FETÖ FİRARİLERİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA DANIŞMANLIĞI YAPIYOR'

Bu güne kadar Adil Öksüz ve diğer FETÖ firarilerinin yüksek lisans ve doktora danışmanlığını yaptıkları ve jüri üyesi oldukları şahıslar bugün bürokrasi ve akademide neredeler? Hiç bakıldı mı? Bakıldıysa neden pas geçildi? FETÖ elebaşı kendisinden olmayana onay verir mi?

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ'NDE FETÖ İZİ

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde (SDÜ) @sd_universitesi kurumsal sayfasına girerseniz ve search bölümünde “EPOKA” yazarsanız 25 adet yayın çıkıyor … Bu yayınların sahipleri şimdi nerededir? Çocukları FETÖ’nün Altınbaşak okullarında okumuş mudur? Şimfi çıkıp da, 15 temmuzdan sonra adli soruşturmalar, bylock, itirafçı ifadeleri nedeniyle ihraç olunanları “biz FETÖ ile mücadele ettik” diye göstermesinler..

Arnavutluk’taki diğer bir FETÖ üniversitesi olan BEDER Üniversitesi ile iltsaklılar şu anda YÖK ve DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI kadrolarında görevlerine devam etmekte midir? Bu üniversitede Adil Öksüz gibi adamlarla toplantılara katılanlar şimdi nerededir? Hollanda’da Diyanet İşleri Başkanlığının 15 Temmuz hutbesinde FETÖ denmemesinde BEDER Üniversitesi iltisaklı bir resmi Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcisinin rolü olabilir mi?

FETÖ’nün Saraybosna’daki Burç Üniversitesi ve diğer okullarından mezun ve transfer olanlar şimdi nerede? Hiç bakıldı mı?

Yorumlar (0)