Son Dakika
banner1

Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan'a komplo mu kuruluyor?

Hedefteki isim Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan ilk kez konuştu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ve babası ile ilgili günlerdir konuşulan iddiaların ardından hedefteki adam Baba Erol Erkan, Patronlar Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla'ya konuştu. Ayrıca Kübra adlı kadın çalışan ile olan yazışmaları da paylaştı. Baba Erkan'a göre Gaye Erkan’ın itibarını bitirmek adına bir komplo başlatılmış durumda.

GENEL 20.01.2024, 13:06
Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan'a komplo mu kuruluyor?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili son günlerde ortaya atılan iddialar gündemden düşmüyor.

Ortaya atılan iddialara göre; Başkan Erkan’ın babası Erol Erkan’ın Merkez Bankası’nda bir çalışanı işten çıkardığı belirtilmişti. İşten çıkarılan Büşra Bozkurt’un iddialarına göre bankada bir başka kadın çalışan da Erol Erkan tarafından tokatlanmıştı.

İddialar sonrası baba Erol Erkan, Patronlar Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla'ya konuştu.

"BU TÜR BİR KOMPLOYA NASIL ALET OLDU ŞAŞIRDIM"

İddialar ile ilgili “Böyle bir şey mümkün mü? Benim de bir kızım var. O da benim kızım sayılır. Bu tür bir komploya nasıl alet oldu, şaşırdım doğrusu?" diyen baba Erkan, olayı neden komplo olarak düşündüğü sorulduğunda şu cevabı verdi:

“Bakın Toygun bey, Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Cevdet Yılmaz ve Maliye Bakanı sayın Mehmet Şimşek’in liderlik ettiği yeni ekonomi ekibinin kurulması ve kızımız Gaye Erkan’ın bu güçlü ekibe katılmasıyla CDS’ler oldukça düştü. Türkiye’de ekonomi ortamına güven tazelendi. Bir başarı süreci yaşıyoruz. ABD’deki görüşmelerdeki başarılı hava da bunun göstergesiydi. Ancak birileri düğmeye bastı ne yazık ki. Yalan haberleri, sistematik olarak devreye aldılar… Bu süreç 5 Ocak ve öncesinde başladı. Merkez Bankası’nda çalışan, bugünkü dayak attığım söylenen Kübra adlı bir kadın çalışan, Başkan ile görüşmek istiyor. Ancak Başkan ABD’de olduğu için görüşemiyor. Annesi ve babası olarak bizimle görüşmek istiyor. Bize anlattıkları dehşet vericiydi. Güya ben Kübra hanımı tokatlamışım. Güya ben bir kadın çalışanı tokatlamışım diyerek bankada dedikodu çıkarılacak ve haber yapılacakmış. WhatsApp mesajlarında da Kübra adlı çalışanın adını kullanarak bizlere iftira atılacağı, başkanın da bizler üzerinden yıpratılarak itibarının yerlere serileceği amaçlanmıştı. Akşam da kendisine teşekkür mesajı gönderdik. Yaptığı tam anlamıyla iyi bir insanlık örneğiydi. Mesajlarda görebilirsiniz. Tarih 5 ve 6 Ocak. Kübra kızımız, sağ olsun Gaye Hanımla görüşmek için de bayağı çabalamış. Mesajlarda da belirtildiği gibi atılan iftiraya alet olmak istemiyor Kübra kızımız. Diyor ki “Ben kim olursa olsun iftiradan, kul hakkından korkarım. İnanıyorum ki er ya da geç, her şey ortaya çıkacak.”

Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan'a komplo mu kuruluyor? Hedefteki isim Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan ilk kez konuştu

MB BAŞKANI GAYER ERKAN'IN İTİBARI HEDEF ALINIYOR

Baba Erkan'a göre, ABD’de görüşmelerde bulunan, finans çevreleri tarafından olumlu ve önemli haberlere konu alan Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan’ın itibarını bitirmek adına büyük bir çaba var. Bu da bebeği ve ailesi üzerinden yapılmaya başlanmış durumda.

MB Başkanı Hafize Gaye Erkan'a yönelik sosyal medyada saldırılarda bulunan hesapların FETÖ ile bağlantılı hesaplar olması da dikkat çeken önemli ayrıntılardan.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu