Son Dakika
banner1

CHP'lilerin tamamı bedelli askerlik yapmış.. İşte bedelli askerlik yapan kişi sayısı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bedelli askerlik yapan vatandaşlara "Türkiye’yi sevenlerden oy istiyoruz. Bedelli askerliğe kaçanlardan değil." sözleriyle hakaret etti. Özel'in 2018 yılında bedelli askerliği desteklediği de ortaya çıktı.

GENEL 03.03.2024, 11:36
CHP'lilerin tamamı bedelli askerlik yapmış.. İşte bedelli askerlik yapan kişi sayısıBugüne kadar kaç kişi bedelli askerlik yaptı?
Kaç kişi bedelli askerlik yaptı? Savunma Bakanı açıkladı
Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, bugüne kadar 640 binden fazla kişinin bedelli askerlik yaptığını açıkladı.
BEDELLİ ASKERLİK

Askeralma faaliyetlerinin, 2019'da yürürlüğe konulan kanun çerçevesinde sürdürüldüğünü aktaran Güler, "Söz konusu kanun hükümlerinin yürürlüğe girmesinden bugüne kadar 2 milyon 817 bin 600 kişi askerlik yaparken, 641 bin 544 kişi de bedelli askerlik uygulamasından istifade etmiştir." bilgisini paylaştı.

Geçmiş sözleri gündem oldu

CHP liderinin açıklamaları gündemdeki yerini korurken arşiv bir konuda daha Özgür Özel'i haksız çıkarttı.

"Bedelli askerlik Meclis'ten geçsin" demişti

2018 yılında CHP Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Özel, yaptığı açıklamada bedelli askerliğin Meclis'ten geçmesi gerektiğini belirtmişti.

"Muazzam bir yığılma ve beklenti var"

O dönem sosyal medya hesabından da açıklama yapan Özgür Özel şunları söylemişti:

Bedelli askerlik uygulamasının Meclis'ten geçmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Muazzam bir yığılma ve beklenti var ancak 16 yıldır ülkeyi yönetiyorlar ama askerlikle ilgili kalıcı, hakkaniyetli ve doğru bir düzenleme yapamadılar.

Partisinde herkes bedelli

Özgür Özel'in açıklamaları büyük tepki çekerken, partisinden pek çok kişinin bedelli askerlik yaptığı ortaya çıktı.

Büyük çekişmeler ve krizler sonrası kendi avukatı olan Hüseyin Can Güner'i Çankaya'dan aday yaptıran Özel'in Güner'in bedelli askerliğine karşı nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.

"Terhis olan asker fotoğrafımızı da koyalım"

Bedelli askerlik fotoğraflarının sosyal medya hesabından paylaşan Güner, fotoğrafa “Terhis olan asker fotoğrafımızı da koyalım" notunu düşmüştü.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik’in de askerliğini Foça Jandarma Komando Okulu’nda bedelli yaptığı ortaya çıktı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu