Son Dakika
banner1

AKOM ve İBB sınıfta kaldı! İstanbul'u sel vurdu! Tek bir uyarı yapılmadı!

İstanbul Başakşehir ve Kayaşehir'de etkili olan sel felaketi sonrasında araçlar suya gömülürken bir vatandaş hayatını kaybetti. Bu felaketle birlikte İBB ve AKOM da hiç bir uyarı yapmayarak bir kez daha sınıfta kaldı.

GENEL 06.09.2023, 00:48
AKOM ve İBB sınıfta kaldı! İstanbul'u sel vurdu! Tek bir uyarı yapılmadı!

İstanbul'un Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerinde etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu, sürücüler ilerlemekte zorluk çekti. Kentin kuzey bölgesinde başlayan yağış, Arnavutköy ve Başakşehir'de şiddetini artırdı. Sağanak nedeniyle yollarda su birikintileri oluşurken araçlar ilerlemekte güçlük çekiyor.

AKOM ve İBB sınıfta kaldı! İstanbul'u sel vurdu! Tek bir uyarı yapılmadı!

ÇOK SAYIDA YERİ SU BASTI

Arnavutköy'de birçok ev ve iş yerlerinde su baskını ihbarları üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Bölgeye, diğer ilçelerden de itfaiye araçları gönderildi. İstiklal Mahallesi'ndeki derenin taşması sonucu, Boğazköy Köprüsü kapandı. Derenin yanındaki Boğazköy İlkokulunun bahçesi ve bodrum katı suyla doldu. İtfaiye ekiplerince okulda su tahliyesi çalışmaları yapılırken belediye ekipleri köprünün açılması için çalışma yapıyor.

AKOM ve İBB sınıfta kaldı! İstanbul'u sel vurdu! Tek bir uyarı yapılmadı! - Resim : 2

VATANDAŞLAR ARAÇLARINI KURTARMAYA ÇALIŞTI

Yağış nedeniyle Arnavutköy ve Başakşehir bölgesindeki yollarda araçlar mahsur kaldı. İlerleyemeyen bazı sürücüler, emniyet şeridinde beklerken, bazı vatandaşlar araçlarını iterek kurtarmaya çalıştı.

METEOROLOJİ VE VALİLİK GÜNLERDİR UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada "Bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul'un kuzeyinde yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor." ifadelerine yer verilmişti.

İstanbul Valiliği, bu akşam ile gece saatlerinde kentin kuzey kesiminde ve yerel olarak beklenen gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olacağının tahmin edildiğini bildirilmişti.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul'un kuzey kesimi ve yerel olarak beklenen gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olacağı tahmin ediliyor." ifadelerine yer verildi.

AKOM ve İBB sınıfta kaldı! İstanbul'u sel vurdu! Tek bir uyarı yapılmadı! - Resim : 3

NEREDESİN AKOM?

Öte yandan İstanbul'u sel götürürken, CHP'li İBB'ye bağlı Afet Koordinasyon Merkezi AKOM'un İstanbul'u uyarmak yerine, en son 5 gün önce etkinlik paylaşımı yaptığı tespit edildi. İstanbul'da son birkaç saattir yaşanan sel felaketi ile ilgili de herhangi bir uyarı paylaşımı gerçekleşmedi.

AKOM ve İBB sınıfta kaldı! İstanbul'u sel vurdu! Tek bir uyarı yapılmadı! - Resim : 4

.

Yorumlar (0)