Son Dakika
banner1

İletişim Başkanlığı'ndan açıklama! Emekli maaşlarına kesinti yapılacak mı?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, kamuoyunda yer alan "Misafir Vergisi Geliyor, Emekli maaşlarında refah payı kesintisi yapılacak" haberlerinin doğru olmadığını açıkladı. İşte detaylar...

EKONOMİ 27.02.2024, 14:32
İletişim Başkanlığı'ndan açıklama! Emekli maaşlarına kesinti yapılacak mı?     

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi bazı basın yayın organlarında yer alan, “Misafir vergisi geliyor” ve “Emekli maaşlarında refah payı kesintisi yapılacak” iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

İletişim Başkanlığı'ndan açıklama! Emekli maaşlarına kesinti yapılacak mı?

Söz konusu iddiaların doğru olmadığı belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Kira geliri olan mal sahiplerinin beyanname vererek vergisini ödemesi gerekmektedir. Konutta ikamet eden sakinlerin dışında, evde başkalarının misafir edilmesinden kaynaklı herhangi bir vergi alınması söz konusu değildir. “Misafir vergisi” adı altında magazinselleştirilerek kamuoyunda paylaşılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Memur ve memur emeklileri için uygulanan refah payı sisteminin ortadan kaldırıldığı iddiası da gerçeği yansıtmamaktır. Dolayısıyla bahse konu haberlerde iddia edildiği gibi emekli maaşlarında önümüzdeki süreçte kesinti yapılması da söz konusu değildir. Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu