Son Dakika
banner1

Elon Musk'tan iflas açıklaması

Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, ilk iş olarak birçok kişiyi işten çıkarmıştı. Şirketin her gün 4 milyon dolar kaybettiğini açıklayan Musk, nakit açığının durdurulmaması durumunda iflasın da bir ihtimal olduğunu belirtti.

EKONOMİ 11.11.2022, 07:29
Elon Musk'tan iflas açıklaması

Twittir'ı satın alma sürecini Ekim ayında tamamlayan Elon Musk, platformda radikal kararlar alarak birçok kişiyi işten çıkırmıştı. Musk, son olarak Twitter'ın geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"TWİTTER İFALAS EDEBİLİR"

Musk nakit açığının durdurulmaması durumunda iflasın bir ihtimal olduğunu söyledi. Wall Street bankalarının Musk'a verdikleri 13 milyar dolarlık krediye alıcı bulamadıkları için bilançoları ağırlaşıyor. Musk'ın bu durum karşısında ne yapacağı ise henüz netleşmiş değil.

GÜNLÜK 4 MİLYAR DOLARLIK KAYIP

Öte yandan Elon Musk Twitter'da şu an için umduğunu bulamadı. Twitter'ın gelirinde büyük düşüş yaşandığını söyleyen Musk, günlük 4 milyar dolar kayıplarının olduğunu belirtti. Musk, işten çıkarmalar için, "Günde 4 milyon dolar kaybederken başka bir çarem yoktu" dedi. İşten çıkarmalarla ilgili çalışanlara atılan bilgilendirme mailinde, "Şirketin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için zorlu bir süreçten geçeceğiz" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)