Son Dakika
banner1

Bir petrol müjdesi daha gelebilir! Yeni sahaya yoğunlaşıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı canlı yayında yeni petrol sahası müjdesini duyurdu. Bakan Dönmez, ilk denemede sonuç alındığını ve o sahaya yoğunlaştıklarını açıkladı.

EKONOMİ 10.05.2023, 09:57
Bir petrol müjdesi daha gelebilir! Yeni sahaya yoğunlaşıldı

Gabar'dan bir petrol müjdesi daha

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 24 TV'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Dönmez, petrol arama çalışmalarıyla ilgili son durumu anlattı.

'İLK DENEMEDE SONUÇ ALDIK'

Bakan dönmez açıklamasında, ''Diyarbakır’da bir saha üzerinde yoğunlaştık, ilk denemede sonuç aldık. Yoğun bir coğrafyaydı heyelanlı bir bölgeydi. Sondaj yerini değiştirmek zorunda kaldık. Yeni sondaj tamamlanınca belki oradan da bir haber gelebilir. Miktarı ile ilgili şu anda bir şey demek zor. Güneydoğu başta olmak üzere çalışmalar devam ediyor. '' ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN YENİ PETROL REZERVİ KEŞFİNİ DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörden temizlenen Şırnak Gabar Dağı’nda, yeni petrol rezervi keşfedildiğini duyurmuştu.


Şırnak'ın Silopi ilçesinde yer alan Cudi Dağı'ndaki günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol rezervi keşfinin ekonomik katkısı sayesinde ülkede yeni yatırım ve arama faaliyetleri de artacak.

Yorumlar (0)