Son Dakika
banner1

Bakanlık duyurdu! Fahiş aidat ücretlerine karşı yasal adım atıldı

Aidat fiyatları kira fiyatlarıyla yarışır hale gelince Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı harekete geçti. Buna göre Bakanlık bünyesinde Şube Müdürlüğü kurulacak. Denetleme ve sertifika verme yetkisi Şube Müdürlüğü'nde olacak.

EKONOMİ 18.01.2023, 12:25
Bakanlık duyurdu! Fahiş aidat ücretlerine karşı yasal adım atıldı     

Fahiş aidat ücretlerine karşı yasal adım atıldı. Buna göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği  Bakanlığı bünyesinde Şube Müdürlüğü kurulacak. Denetleme ve sertifika verme yetkisi Şube Müdürlüğü'nde olacak.

Bakanlık duyurdu! Fahiş aidat ücretlerine karşı yasal adım atıldı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre: 

"Kat maliklerinin haklarının korunması amacıyla, birden çok bağımsız bölümü buluna konut ve işyerlerinin 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununa göre yönetilmesi ile ilgili faaliyet gösteren firmalara ilişkin mevzuat çalışmaları yapmak,ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği yaparak site yönetimlerinin sorunlarının çözülmesine yönelik olarak faaliyetlerde bulunmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü bünyesinde birim kurularak faaliyete geçmiştir.

Kurulan birim, konuya ilişkin kanuni düzenleme çalışmalarının tamamlanmasına müteakip ikincil mevzuat çalışmalarını yürütecektir. Böylece site yönetimi hayatında yer alan bir boşluk giderilmiş olup, ikincil mevzuat çalışmalarının tamamlanması ile birlikte sitelerde yaşanan Yönetim sorunlarının azalması yönünde önemli bir aşama kaydedilmiş olacaktır."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu