Son Dakika
banner1

Bakan Şimşek'ten CHP’li Yalçın Karatepe'yle görüşmesine ilişkin ilk açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'yle görüşmesi sonrasında gündeme gelen eleştirilere yanıt verdi. Bakan Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez" dedi.

EKONOMİ 25.06.2024, 13:21 25.06.2024, 16:23
Bakan Şimşek'ten CHP’li Yalçın Karatepe'yle görüşmesine ilişkin ilk açıklama     

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'yle görüşmesi sonrasında gündeme gelen eleştirilere yanıt verdi.

Bakan Şimşek'ten CHP’li Yalçın Karatepe'yle görüşmesine ilişkin ilk açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP'li Yalçın Karatepe ile görüşmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.


Sosyal medya hesabından AKP Artvin Milletvekili Faruk Çelik'in, CHP'yi eleştirdiği bir tweeti paylaşan Şimşek, şunları kaydetti:


"Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm. 

Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık. 

Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik.

Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu