Son Dakika
banner1

AK Partili Akbaşoğlu'ndan emekli maaşı açıklaması: Yakın zamanda olumlu dokunuşlarda bulunacağız

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği emekli zammı hakkında konuştu. Akbaşoğlu enflasyonist baskılara karşın orta vadeli programlarla baskının azalacağına dikkat çekerek 'Başta emeklilerimiz olmak üzere toplumumuzun bütün kesimlerine de bu konuda yakın zaman dilimi içinde olumlu dokunuşlarda bulunacağız' dedi.

EKONOMİ 27.09.2023, 10:32
AK Partili Akbaşoğlu'ndan emekli maaşı açıklaması: Yakın zamanda olumlu dokunuşlarda bulunacağız     

 Muhammet Emin Akbaşoğlu, katıldığı bir toplantıda milyonlarca emekliyi etkileyen maaşlarla ilgili açıklamada bulundu.  Akbaşoğlu maaşlara yapılacak iyileştirmelerle ilgili olarak tarih de verdi. 

Akbaşoğlu emeklilerle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Özellikle Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle tahıl koridorlarında yaşanan tıkanıklık Türkiye ve dünyada dalgalanmalara vesile oldu ancak Türkiye dış politikada öyle bir denge gözetti ki hem Rusya hem de Ukrayna ile görüşebilen bir ülke olarak, bütün insanlığın açlıktan inim inim inlemesinin önüne geçecek tahıl koridoru krizini aşan bir politika izledi. Türkiye bu yaşamış olduğu enflasyonist baskıyı ve ekonomik birtakım dalgalanmaların olumsuz yansımalarını orta vadeli programla aşacaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Konut fırsatçılarına göz açtırmayacak uygulamaCumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Konut fırsatçılarına göz açtırmayacak uygulama
Gündem
 

AKBAŞOĞLU TARİH VERDİ


AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu emeklilerin maaş artışına ilişkin olarak tarih verdiği konuşmasında şunları aktardı:

"Başta emeklilerimiz olmak üzere toplumumuzun bütün kesimlerine de bu konuda yakın zaman dilimi içinde olumlu dokunuşlarda bulunacağız. 2024'e alım gücü daha da artırmış olarak girmiş olacağız. Geçmişte yaptıklarımız gelecekte yaptıklarımızın teminatıdır."

Gençlere teknoloji desteği! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası açıkladıGençlere teknoloji desteği! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası açıkladı
Gündem
CUMHURBAŞKANI'NDAN EMEKLİ ZAMMI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son Kabine toplantısından sonra ekonomik zorlukları göz ardı etmedikleri, dillendirilen serzenişleri de çok yakından takip ettiklerine ilişkin yaptığı açıklama hatırlatılarak, "Bu serzenişler başlığı altında size hangi kanallardan ne tür serzenişler geliyor? Özellikle Ocak 2024 itibarıyla bilhassa dar ve sabit gelirlilere ne tür mesajınız olacak?" sorusuna karşılık, şu anda memurlarla ilgili çalışmayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'nın yetkili sendikalarla sürdürdüğünü, bu ay sonuna kadar da devam edeceğini vurguladı. 

Erdoğan, "Nitekim birinci, ikinci, açıklamalar Bakanım tarafından yapıldı. Emeklilerle ilgili de ayrıca Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız." dedi.

Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelmeye özen gösterdiğinin altını çizen Erdoğan, resmi programının izin verdiği ölçüde şehirlerde ev ziyaretleri gerçekleştirdiğini anlattı.

BAKAN IŞIKHAN: İMKANLARI DAHA DA ZORLAYARAK GEREĞİNİ YAPACAĞIZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik yeni düzenlemeyle ilgili çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Bakan Işıkhan, emekli maaşlarında iyileştirme talepleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

"Emeklilerle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarını aldık ve çalışmaya başladık. Bu zamana kadar ne emeklilerimizin ne de diğer vatandaşlarımızın taleplerine kayıtsız kalmadık, bundan sonra da kalmayız. Tüm imkanlarımızı hatta imkanları daha da zorlayarak gerekeni yapacağımızın bilinmesini özellikle belirtmek istiyorum."

Yorumlar (0)