Son Dakika
banner1

Netanyahu: Hedefimize ulaşıncaya kadar Gazze'deki savaş devam edecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi'nde belirlenen tüm hedeflere ulaşılana kadar savaşın devam etmesinde kararlı olduğunu vurguladı.

DÜNYA 01.06.2024, 09:38
Netanyahu: Hedefimize ulaşıncaya kadar Gazze'deki savaş devam edecekİsrail'in Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği saldırılar şiddetini artırarak devam ediyor.

Hava ve kara operasyonları, bölgede ciddi can kayıplarına ve yıkıma yol açıyor.

İsrail Başbakanlığından yapılan yeni açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar ve esirlerin durumuna ilişkin değenlendirmelerine yer verildi.


"Hedeflere ulaşılıncaya kadar Gazze Şeridi'nde savaş sürecek"

Netanyahu'nun, “tüm hedeflere ulaşılıncaya kadar Gazze Şeridi'ndeki savaşın sürdürülmesinde ısrarcı olacağı" ifade edildi.

Açıklamada, Netanyahu'nun, Gazze’deki esirlerin en kısa sürede geri getirilmesi için müzakere heyetine genel hatların sunulması talimatı verdiğine dikkat çekilerek, şöyle devam edildi:

“Başbakan, müzakere heyetine Gazze'deki esirlerin mümkün olan en kısa sürede geri dönüşüne ilişkin genel hatları sunması talimatını verirken, tüm esirlerin geri dönüşü ve Hamas'ın askeri ve idari açıdan ortadan kaldırılması da dahil olmak üzere savaşın tüm hedeflerine ulaşılıncaya kadar sona ermeyeceği konusunda ısrar ediyor.”

Açıklamada, hükümetin esirlerin bir an önce geri getirilmesi konusunda tam birlik içinde olduğu ve bu hedefe ulaşmak için çalıştığına işaret edilerek, “İsrail'in önerdiği kesin hatlar, ilkelerimizi koruyacak şekilde bir aşamadan diğerine koşullu geçişe izin veriyor.” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu