Son Dakika
banner1

Katil Binyamin Netanyahu ateşkes şartını açıkladı! Hamas'tan jet yanıt...

İsrail'in, Filistin'deki katliam saldırıları 29. gününde. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'deki ateşkesle ilgili yaptığı açıklamada, Gazze'deki esirler serbest bırakılmadıkça ateşkes yapmayacaklarını açıkladı.

DÜNYA 05.11.2023, 21:00
Katil Binyamin Netanyahu ateşkes şartını açıkladı! Hamas'tan jet yanıt...


     

İsrail, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'de onlarca yıldır yaptığı katliamlarına yeniden başladı.

Filistin'de 7 Ekim'den bu yana 4 bin 800'ü çocuk olmak üzere 9 bin 770 kişi hayatını kaybederken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'deki ateşkesle ilgili yaptığı açıklamada, Gazze'deki esirler serbest bırakılmadıkça ateşkes yapmayacaklarını açıkladı.

Katil Binyamin Netanyahu ateşkes şartını açıkladı! Hamas'tan jet yanıt...


NETANYAHU, ATEŞKES ŞARTINI AÇIKLADI

Netanyahu, İsrail'in güneyindeki bir hava üssüne yaptığı incelemelerin ardından Gazze'deki saldırılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 


İsrail Başbakanı, Filistinli grupların elinde olan esirler serbest bırakılmadıkça ateşkes olmayacağını, bunu da "hem düşmanlarına hem de dostlarına" söylediklerini dile getirdi.

Netanyahu, 3 Ekim'de ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Tel Aviv'de yaptıkları görüşmenin ardından da benzer açıklamalarda bulunmuştu.

Katil Binyamin Netanyahu ateşkes şartını açıkladı! Hamas'tan jet yanıt... - Resim : 2

AÇIKLAMA SONRASI HAMAS, SDEROT'A BOMBARDIMANA BAŞLATTI

Hamas'a bağlı İzzeddin Kassam Tugayları ise Netanyahu'nun ateşkes açıklaması sonrası İsrail'in güneyindeki Sderot şehrine yoğun bombardıman başlattı. Sderot şehirinde sirenler çalıyor.

Yorumlar (0)