Son Dakika
banner1

Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde: Fırtına torpidolarını devreye aldık Netanyahu'nun diz çökeceğini müjdeliyoruz

İsrail, günlerdir havadan bombaladığı Gazze'yi karadan da ablukaya almaya çalışırken Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Ubeyde, "Netanyahu ve askerlerine, savaşın sonunda diz çökeceklerini müjdeliyoruz" dedi.

DÜNYA 02.11.2023, 11:34
Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde: Fırtına torpidolarını devreye aldık Netanyahu'nun diz çökeceğini müjdeliyoruz

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim sabahı "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı bir operasyon başlatmasının ardından İsrail'in Gazze'ye saldırıları 26. gününde sürüyor. Bölgede çatışmalar şiddetlenirken Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde, Tel Aviv yönetimine bir kez daha meydan okudu.

"GAZZE'DEKİ ESİRLERİ KURTARMALARI 20 YIL SÜRER"

İsrail'in bir askerini kara operasyonuyla kurtardığı yönündeki açıklamasını yalanlayan Ebu Ubeyde, "İsrail'in İzzeddin Kassam'ın tuttuğu bir esire ulaşmasının mümkün değil. Binyamin Netanyahu, eğer bir esiri bir aylık savaştan sonra serbest bırakmakla övünüyor ve kutluyorsa Gazze'deki kalan esirleri bu yöntemle kurtarması 20 yıl sürer." ifadelerini kullandı.

"GAZZE İŞGAL ASKERİNE MEZARLIK OLACAK"

Netanyahu'ya göz dağı veren Ebu Ubeyde, "Bu savaşla Netanyahu'nun Gazze'deki ezici zaferi çöktü, dolayısıyla onun siyasi geleceğine son verecek. Ve Allah'ın kudretiyle bu gaspçı varlığın sonunun başlangıcı olacaktır. Netanyahu ve askerlerine, savaşın sonunda diz çökeceklerini müjdeliyoruz. Bu savaşta kurtuluş savaşının başlangıcını ve işgalin sonunu görüyoruz. Allah'ın yardımıyla ve gücüyle hala yapacak çok şeyimiz var. Ve söz verdiğimiz gibi Gazze, işgal askerlerine ve siyasi liderliğine mezarlık olacak." dedi.


Ebu Ubeyde: Netanyahu çatışmanın sonunda diz çökecek.. İşgalin Gazze'de bir kadın askeri “kurtardığı” yönündeki iddiaları yalanladı

https://arabicpost.net/wp-content/uploads/2023/10/r0d2g-1170x600-1-1170x600-1.jpg

El Kassam Tugayları'nın askeri sözcüsü Ebu Ubeyde, 31 Ekim 2023 Salı akşamı yaptığı yeni konuşmada, İsrail düşmanının Gazze Şeridi'nde farklı eksenlerde çok sayıda kara manevrası başlattığını belirterek, işgalin İsrail'e dayandığını belirtti. kavrulmuş toprakta deniz manevraları yaparak yol açıyor, nüfuslu bölgeleri ateşleyerek ve bombalayarak, ilerliyoruz.

El Kassam sözcüsü, direniş güçlerinin seferberlik alanlarında düşman kuvvetlerine sızma ve onları geride bırakma konusundaki başarısının yanı sıra, direnişin şu ana kadar yüksek hassasiyetli El Yasin füzeleriyle 22 askeri aracı imha edebildiğini açıkladı. Toplanıp ilerledi ve direniş bu noktalarda birçok düşman kuvvetini öldürüp yaralayabildi.


Ayrıca konuşmasında , direnişin Gazze Şeridi açıklarındaki İsrail deniz hedeflerini hedef almak için kullandığı "Fırtına Torpido" silahını da ilk kez direnişin hizmete soktuğunu açıkladı.

Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada direniş operasyonlarının devam ettiğini ve henüz başlangıç ​​aşamasında olduğunu, direnişin çok fazla olduğunu doğrulayarak, önümüzdeki günlerde Gazze'nin mezarlığı olacağı yönünde İsrail'i tehdit etti.

"Netanyahu'ya ve iktidarının temel direklerine, ezici yenilgisinin ardından bu savaşın sonunda diz çökeceklerini ve siyasi sonunun Gazze'deki direnişin elinde olacağını müjdeliyoruz."

Ebu Ubeyde, milletin direnişçileri ve mücahitleri olarak adlandırdığı kişilere, mevcut savaşa katılmayı geciktirmemeleri çağrısında bulunarak, Mescid-i Aksa tufanının, Mescid-i Aksa'nın kurtuluşunun ve işgalcinin yok edilmesinin başlangıcı olduğunu ve bu şerefin, Bu savaşa katılan herkese olacağını bildirdi.

El Kassam'ın, bu tutukluların bulunduğu ülkelerden gelen talep üzerine bazı yabancı tutukluları serbest bırakmayı planladığı, El Kassam'ın ise yanında herhangi bir yabancıyı tutmak istemediği ortaya çıktı.

Yorumlar (0)