Son Dakika
banner1

İsrail mülteci kampına saldırdı! 20'den fazla ölü var...

İsrail, Gazze'deki saldırılarına devam ediyor. Son olarak, İsrail savaş uçakları Bureij Mülteci Kampı'nı hedef aldı. Saldırı sonucu en az 20 can kaybı yaşandı ve çok sayıda insan yaralandı.

DÜNYA 05.11.2023, 16:46
İsrail mülteci kampına saldırdı! 20'den fazla ölü var...İsrail, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına devam ediyor. İsrail ordusu son olarak Gazze'deki Bureij Mülteci Kampı'nı bombaladı. Saldırıda en az 20 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda Filistinli de yaralandı.

İsrail mülteci kampını vurdu
İsrail ordusu işlediği insanlık suçlarına bir yenisini daha ekledi. Gazze'deki Bureij Mülteci Kampı'nı hedef alan İsrail ordusu, ilk belirlemelere göre en az 20 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında son durum
Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı. İsrail, Gazze'den düzenlenen saldırılarda 315'i asker 1400'den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu. İsrail'e göre 31 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ndeki çatışmalarda ölen asker sayısı 30'a yükselirken, Kassam Tugayları'nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria'da da bir İsrail askeri öldü.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu