Son Dakika
banner1

İsrail canileri Şifa Hastanesi'ni vurdu..

Gazze, İsrail güçlerinin aralarında çok sayıda hastanenin de bulunduğu sivil altyapıyı hedef aldığı ağır bombardımanla dolu bir geceyi daha yaşıyor .

DÜNYA 10.11.2023, 01:38
İsrail canileri Şifa Hastanesi'ni vurdu..


İnsan Hakları İzleme Örgütü, Gazze Şehri'ndeki El Şifa Hastanesi'ne sığınan binlerce hastanın ve yerinden edilmiş Filistinlinin "ciddi risklerle" karşı karşıya olduğunu söylüyor.
Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü, İsrail saldırısının Şifa tıp kompleksinin bahçesini vurduğunu söyledi.
İsrail ordusu, Gazze savaşının başlamasından bu yana gerçekleşen en ölümcül saldırılardan birinin ardından işgal altındaki Batı Şeria'ya daha fazla gece baskınları düzenliyor .


Beyaz Saray, İsrail'in , Filistinlilerin kuzey Gazze'den ayrılmasına izin vermek için çatışmalara her gün dört saatlik bir ara vermeyi kabul ettiğini söyledi .
İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda en az 10.812 Filistinli öldürüldü. İsrail'de ise ölü sayısı 1.400'ün üzerinde.

Bombalanan Şifa hastanesinde 6 şehid
Abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'nin çevresine, siyonist işgalciler tarafından düzenlenen yoğun saldırılarda 6 kişinin şehid olduğu bildirildi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Siyonist rejimin, yaralı ve hastaların yanı sıra yerinden edilmiş binlerce Filistinlilerin sığındığı Şifa Hastanesi'nin çevresini topçu ateşiyle yoğun bir şekilde bombaladığı belirtildi.

Açıklamada, Şifa Hastanesi çevresinde "gazeteciler ve yerinden edilmişler için" kurulan iki çadırın doğrudan hedef alması sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiği, bazılarının da yaralandığı ifade edildi.

Siyonist rejim, 7 Ekim'den bu yana Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi'ni, Nasr Çocuk Hastanesi'ni, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayı'na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini vurdu. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

Yorumlar (0)