Son Dakika
banner1

İran patlamının arkasındaki ülkeleri açıkladı

"İran vatandaşlarını öldürmek her zaman kırmızı çizgi olmuştur." Eski İslam Devrim Muhafızları Ordusu (IRGC) General Kasım Süleymani'nin mezarı yakınında meydana gelen patlamalarda 100'den fazla kişi öldü ve çok daha fazlası da yaralandı. Patlamaların sorumluluğunu kimse üstlenmedi ancak El Cezire'nin görüştüğü analistler İran'ın muhtemelen misilleme yapacağını söyledi.

DÜNYA 04.01.2024, 11:01
İran patlamının arkasındaki ülkeleri açıkladı

İsrail ablukasındaki Gazze'den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Ortadoğu'da tansiyon İran'daki saldırı sonrası zirvede. 100'ün üzerinde hayata mal olan saldırının ardından konuşan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin danışmanlarından Muhammed Cemşidi dikkat çeken ifadeler kullandı. İranlı yetkili saldırının arkasındaki ülkeleri açıkladı. İsrail basını ABD Başkanı Biden'ın Netanyahu'ya verdiği güvenceyi yazdı. Lübnan'daki saldırının ardından konuşan Hizbullah lideri ise grubun İsrail'le savaştan korkmadığını duyurdu ve 'saldırı cezasız kalmayacak' dedi.

İran cumhurbaşkanının danışmanı, 103 kişinin ölümüne yol açan çifte patlamadan ABD ve İsraili sorumlu tuttu

İran cumhurbaşkanının kıdemli danışmanlarından biri, bugün erken saatlerde ülkenin güneyinde en az 103 kişinin ölümüne yol açan çifte patlamadan İsrail ve ABD'yi sorumlu tuttu.
İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin danışmanlarından Muhammed Cemşidi açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
Washington, İran'ın Kerman kentindeki terör saldırısında ABD ve İsrail'in hiçbir rolünün olmadığını söylüyor. Gerçekten mi? Bu suçun sorumluluğu ABD ve Siyonist rejimlere aittir.'
İran'da Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesinin dördüncü yılında, Süleymani'nin mezarı yakınında düzenlenen tören sırasında art arda iki patlama meydana gelmişti.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu