Son Dakika
banner1

Irak'ta 32 milyon dolarlık Amerikan SİHA'sı ikinci kez düşürüldü

Cuma günü Fox News Askeri Muhabiri Lucas Tomlinson, İran'a sadık silahlı grupların dün gece Perşembe günü Irak'ın Diyala Valiliği'nde bir Amerikan insansız hava aracını düşürdüğünü söyledi. Düşürülen insansız hava aracının MQ-9 Reaper SİHA olduğu anlaşıldı..

DÜNYA 20.01.2024, 11:28
Irak'ta 32 milyon dolarlık Amerikan SİHA'sı ikinci kez düşürüldüABD Hava Kuvvetlerinden 7,4 milyar dolarlık MQ-9 Reaper SİHA tedariki |  DefenceTurk

"Kasım ayının başından bu yana ikinci kez 32 milyon dolarlık bir Amerikan Reaper uçağı İran'ın vekil güçleri tarafından düşürüldü." 

Medya kuruluşlarında dün akşam saatlerinde Diyala Valiliği'nin El-Mukdadiye ilçesinin doğusuna "tuhaf bir cisim" düştüğü haberi yayıldı.

İran, ABD yapımı silahlı MQ-9 Reaper'a benzer bir insansız hava aracı  tanıttı | Euronews

Irak İslami Direnişi (IRI), Irak'taki İran destekli tüm güçleri tanımlamak için kullanılan şemsiye bir terimdir.

Grup, Irak ve Suriye'deki ABD üsleri de dahil olmak üzere ABD çıkarlarına yönelik operasyonlarının "Amerikan işgalini defetmek" ve "Filistinli kardeşleri" desteklemek olduğunu söyledi.

General Atomics 'nears deal' to sell anti-missile pod for its Reaper  drones, company says - Defense One

Irak hükümeti, diplomatik misyonları ve Küresel Koalisyon güçlerini koruma sözü vererek, ülkenin kendi topraklarına yapılacak herhangi bir saldırıyı reddettiğini vurguladı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu