Son Dakika
banner1

İngiliz yine neyin peşinde? 'Büyük savaş çıkacak İstanbul'da çok kan dökülecek?'

İngiliz The Sun gazetesi, 1994 yılında ölen Yunan Kahin Paisios'un İstanbul'la ilgili kehanetini yine gündeme getirdi. Paisios, "İstanbul'da Ruslarla Avrupalılar arasında büyük bir savaş çıkacak ve çok kan dökülecek" demişti.

DÜNYA 18.01.2024, 13:26
İngiliz yine neyin peşinde? 'Büyük savaş çıkacak İstanbul'da çok kan dökülecek?'


İngiliz medyası İsrail-Hamas savaşının başlamasının ardından Yunanistan'da 'kahin' olarak nitelendirilen ve 1994 yılında hayatını kaybeden Paisios'un iddialarını tekrar gündeme getirerek haberleştirdi. Paissios, yıllar önce Türkiye ve İstanbul'u da ilgilendiren çok sayıda sözde kehanette bulunmuştu. 

"FİLİSTİN SAVAŞI 3. DÜNYA SAVAŞINI TETİKLEYECEK"

The Sun gazetesinin gündeme getirdiği iddialar arasında Filistin'de savaş çıkacağını öngören Paisios, çatışmaların artmasının Üçüncü Dünya Savaşı'nı tetikleyeceğini iddia ediyor. İngiliz gazetesi, Orta Doğu'daki bir çatışmanın ardından Üçüncü Dünya Savaşı'nın patlak vereceğini iddia eden Paisios'un Ukrayna'daki savaşı ve Gazze'deki kan dökülmesini doğru tahmin ettiği belirtiyor.

"İSTANBUL'DA ÇOK KAN DÖKÜLECEK"

Paisios'un sözleri arasında "Filistin bir savaş alanına, ölü Deniz bir mezara dönüşecek. Bu ilk yarı olacak ama ikinci yarı da olacak." dediği öne sürülürken, Ortadoğu'da tırmanan gerilimin tetiklediği bir Üçüncü Dünya Savaşı'nda Ruslar da dahil olacak. İngiliz gazetesinin aktardığına göre Yunan 'kahin' "İstanbul'da Ruslarla Avrupalılar arasında büyük bir savaş çıkacak ve çok kan dökülecek" sözlerini sarf ediyor. 

İSRAİL MEDYASINDA YANKI BULDU

Öte yandan İngiliz gazetenin haberi İsrail medyasında da yankı buldu. İsrail'de yayın yapan "walla" gazetesi The Sun'ın haberini okuyucularına "Gazze'deki savaş dünya savaşına dönüşecek" başlığıyla duyurdu.

İNGİLİZ NEDEN HABERLEŞTİRDİ

The Sun gazetesinin 1994 yılında ölen Yunanlı bir ismin uçuk söylemlerini aradan geçen 30 yılın ardından haberleştirmesi ise dikkat çekti. İngiliz medyasının kim ne mesaj verdiği merak konusu oldu. 

Yorumlar (0)
12
az bulutlu