Son Dakika
banner1

Gazze Sağlık Bakanlığı'ndan acı sözler: Fiilen tükendiğini ilan etmeye birkaç saat kaldı

İsrail'in Gazze'de Filistinlilere yönelik katliamı devam ediyor. İsrail, Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanes'ni vurarak masum kadın ve çocuklar dahil en az 500 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Tüm dünyadan İsrail'in katliamına tepki yağdı. Gazze Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise sağlık hizmeti  imkanlarının tükenmek üzere olduğu açıklandı. İşte haberin detayları...

DÜNYA 18.10.2023, 09:06
Gazze Sağlık Bakanlığı'ndan acı sözler: Fiilen tükendiğini ilan etmeye birkaç saat kaldı     
İsrail'in Gazze'de Filistinlilere yönelik katliamı devam ediyor. İsrail, El-Ehli Baptist Hastanesi vurarak en az 500 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Tüm dünyadan İsrail'in katliamına tepki yağdı. Gazze Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise sağlık hizmeti  imkanlarının tükendiği vurgulandı. İşte haberin detayları...

''HASTANE KATLİAMI BENZERSİZ VE TARİF EDİLEMEZ''

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı sosyal paylaşım sitesinde, Bakanlık Sözcüsü el-Kudra'nın el-Ehli Baptist Hastanesinde saldırı sonrasındaki duruma ilişkin yaptığı açıklamalara yer verildi.

"Baptist Hastanesi katliamı benzersiz ve tarif edilemez" değerlendirmesini yapan Kudra, hastanede saldırıya maruz kalanların durumunu şu ifadelerle aktardı:


"Yüzlerce kurban hastaneye ulaştı ve acil yardım ekipleri halen ceset parçalarını çıkarmaya çalışıyor. Kurbanların çoğu, çocuklar ve kadınlardı. Kurbanların bir kısmı kafaları kopuk, parçalanmış vücutları ve iç organları dışarı çıkmış şekilde geldi."

Kudra, kurbanların ve yaralıların sayısının, sağlık ekiplerinin ve ambulansların kapasitesini aştığına dikkati çekerek, "Doktorlar yerde ve koridorlarda anestezi olmaksızın ameliyatlar yapıyordu." dedi.


''SAĞLIK İMKANLARI TÜKENMEK ÜZERE...''
Çok sayıda kişinin halen ameliyat olmayı beklediğini aktaran Kudra, sağlık ekiplerinin yoğun bakımdaki diğer kişilerin hayatını kurtarmaya çalıştığına dikkati çekti.

Kudra, Gazze'de sağlık imkanlarının tükenmek üzere olduğunu "Tedavi imkanlarının fiilen tükendiğini ilan etmeye birkaç saat kaldı" ifadeleriyle dile getirdi.

Yorumlar (0)