Son Dakika
banner1

El Kassam 11 İsrail zırhlı aracını imha etti..

Lübnan'dan İsrail'e 20'den fazla roket atıldı, IDF Hizbullah'ı vurdu

DÜNYA 16.11.2023, 11:12 16.11.2023, 12:45
El Kassam 11 İsrail zırhlı aracını imha etti..

Hizbullah Çarşamba günü İsrail-Lübnan sınırındaki bir dizi saldırının sorumluluğunu üstlendi.

IDF Sözcüsü Birimi'ne göre, Çarşamba günü Lübnan'dan Kiryat Shmona, Matat, Shlomit ve Lübnan-İsrail sınırındaki diğer bölgelere 20'den fazla roket atıldı. Hizbullah , Kiryat Şmona'ya düzenlenen roket saldırısının sorumluluğunu üstlendi .

IDF, roket ateşine, Hizbullah gözlem noktası da dahil olmak üzere güney Lübnan'daki birçok bölgeyi hedef alan topçu ateşiyle karşılık verdi.

Hizbullah ayrıca sınır boyunca Dov Dağı yakınındaki bir IDF karakolunu, Yir'on yakınındaki başka bir karakolu, Meiss al-Jabal yakınındaki başka bir karakolu, Rmaych yakınındaki başka bir karakolu ve Çarşamba günü öğleden sonra ve akşam Boustane yakınlarında ek bir karakolu hedef aldığını belirtti . IDF henüz raporları doğrulamadı.

Lübnan Dışişleri Bakanı Abdullah Bou Habib Çarşamba günü İran'ın Lübnan Büyükelçisi Mojtaba Amani ile görüşerek ona "İsrail bugün kendini savunmuyor, aksine onun takıntısı kör intikamdır" dedi.

İsrail-Filistin savaşı: İsrail'den son dakika Lübnan'a harekat açıklaması!

İsrail, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'de yeniden başlattığı katliam saldırıları sürüyor. İsrail’deki savaş kabinesi Üyesi Benny Gantz, Hamas üyeleri peşine düşeceklerini belirterek Lübnan'ı tehdit etti.

İSRAİL'DEN LÜBNAN'A HAREKAT MESAJI

Gantz, başkent Tel Aviv’deki İsrail Savunma Bakanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

Eski Savunma Bakanı Gantz, “İsrail ordusunun Gazze kentindeki operasyonlarını derinleştirdiğini” söyledi.


Hamas ile mücadele vurgusu yapan Gantz, “Hamas savaşçılarını ortadan kaldırmak için Gazze’de ve tüm dünyada nereye gitmemiz gerekiyorsa oraya gideceğiz.” diye konuştu.

Gantz, Lübnan’a işaret ederek, “Güneyde (Gazze Şeridi’nde) etkili bir şekilde yaptığımız şey ihtiyaç halinde kuzeyde (Lübnan) daha iyi şekilde yapılabilir.” dedi.

Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar’a dair Gantz, "Sinvar'ın İsrail toplumunu böleceği zannına kapıldığını ve olan biteni gördükten sonra da Hamas’ın savaşı kaybettiğini anladığını" iddia etti.

'GAZZE'DE YAPTIĞIMIZI BEYRUT'TA DA NASIL YAPACAĞIMIZI BİLİYORUZ'

"Gazze Şeridi’nde sınırlı şekilde çatışmalara ara verilse bile bunun savaşı durdurmaya yetmeyeceği"ni savunan eski İsrail Savunma Bakanı, “Rehinelerimizi geri almak için çatışmalara ara vermemiz gerekse bile hedeflerimize ulaşana kadar savaş durdurulmayacak.” ifadelerini kullandı.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant da daha önceki bir açıklamasında “Gazze'de yaptığımızı Beyrut'ta da nasıl yapacağımızı biliyoruz." demişti.

HAMAS, İSRAİL'İN 11 ZIRHLI ARACINI İMHA ETTİ

21.10: Kassam Tugayları: Mücahitlerimiz bu sabah itibariyle 11 siyonist zırhlı aracı tamamen veya kısmen imha etti.

İsrail, Gazze'deki Sabra Camii'ni bombaladı! Çok sayıda ölü ve yaralı var

İsrail savaş uçakları, Gazze'deki Sabra Camii'ne ibadet edildiği sırada hava saldırısı düzenledi. Çok sayıda ölü ve yaralı var.

İsrail'in, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'de yeniden başlattığı  katliam saldırıları sürüyor.

İSRAİL SABRA CAMİİ'Nİ VURDU: ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

İsrail savaş uçakları, Gazze'de bulunan Sabra Camii'ne ibadet esnasında hava saldırısı düzenledi. Yerel kaynaklar çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu aktarıyor.

Yorumlar (0)