Son Dakika
banner1

Ebu Ubeyde : İsrail'e yüzyılın darbesini vurduk

Filistin direniş hareketi Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde, direnişin saldırıyı durdurmadan herhangi bir takas anlaşmasını kabul etmeyeceğini söyledi. Ebu Ubeyde,  bunun direniş için bir öncelik teşkil ettiğini.

DÜNYA 29.12.2023, 11:12
Ebu Ubeyde : İsrail'e yüzyılın darbesini vurduk

“Saldırı durdurulmadan anlaşma olmaz.” Ebu Ubeyde: İşgale “yüzyılın darbesini” vurduk, haklar gasp ediliyor 


Ebu Ubeyde, El Cezire'de yayınlanan kayıtlı bir konuşmasında şunları söyledi: "Halkımıza yönelik saldırıyı tamamen durdurmadan önce kabul edebileceğimiz hiçbir takas anlaşması yok ve önceliğimiz Gazze'deki halkımıza yönelik saldırıyı durdurmaktır ve bundan önce hiçbir şey gelemez." .”

El Kassam Tugayları sözcüsü ayrıca şunları söyledi: "On yıllardır Mescid-i Aksa seline kadar halkımızın iyiliği için mücadele ediyoruz." Mescid-i Aksa seli savaşının İsrail işgalini yok olma yoluna soktuğunu da sözlerine ekledi. Halkımızın bu saldırıdan başı dik çıkacağını vurguladı.

Ebu Ubeyde'ye göre direniş işgale yüzyılın darbesini indirdi, "Ve biz dünyaya hayatta hak ve özgürlük isteyen bir halk olduğumuzu anlattık... Mücadeleye ve hazırlanmaya devam ettik çünkü hakların gasp edildiğini biliyoruz." götürüldü."


El Kassam Tugayları sözcüsü, Gazze Şeridi'ne kara operasyonunun başlamasından bu yana direnişin 825'ten fazla İsrail askeri aracını hedef aldığını belirterek, 83 gün süren saldırının ardından "mücahitlerimiz hâlâ sahada İsrail saldırılarıyla karşı karşıya" dedi. 

Direniş üyelerinin, düşmanı patlamamış mühimmat için yeniden tanımlamak için özel operasyonlar yürüttüğüne dikkat çekerken, “Mücahidimizin düşman askerlerini ve araçlarını hedeflemesini belgeleyen birçok resim yayınladık ve bu buzdağının ucu.Gösteremediklerimiz çok ama çok daha büyük.

Hamas lideri Usame Hamdan , Ebu Ubeyde'nin konuşmasının yayınlanmasından dakikalar önce Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlenen bir konferansta, hareketinin "İsrail'in Gazze Şeridi'nde devam eden saldırganlığını tamamen ve kalıcı olarak durdurmaya yönelik her türlü öneriye" açık olduğunu söyledi.

Hamdan ve Ebu Ubeyde'nin açıklamaları, Mısır'ın, Gazze Şeridi'ne karşı devam eden savaşı sona erdirmek ve ateşkesle sonuçlanan birbirini takip eden ve birbiriyle bağlantılı 3 aşama içeren kan dökülmesini durdurmak için önerilen bir çerçeveyi sunan Kahire'ye ilişkin resmi duyurusundan birkaç saat sonra geldi.

Mısır, Enformasyon Servisi (hükümet) başkanı Diaa Rashwan aracılığıyla, Gazze'de kan dökülmesi ve savaşın durdurulması önerisine ilişkin Filistin veya İsrail tarafından "herhangi bir resmi yanıt almadığını" söylemişti.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu