Son Dakika
banner1

Dünya Liderlerden peş peşe Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek mesajları!

Dünyanın gözü kulağı 14 Mayıs Türkiye seçimlerinde. Seçimlere 1 hafta kala Balkan devletlerinin liderleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a peş peşe destek mesajları yayınladı.

DÜNYA 07.05.2023, 13:05
Dünya Liderlerden peş peşe Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek mesajları!

Dünyanın en önemli seçimi olarak nitelendirilen 14 Mayıs cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine 7 gün kaldı.

Seçime sayılı günler kala dünyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek açıklamaları gelmeye başladı. Balkanlar'daki devletlerin liderleri, Türkiye'nin ve dünyanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ihtiyacının olduğunu belirterek Türkiye'de yaşayan Balkan kökenli vatandaşlarına seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklemeleri çağrısında bulundu.


BALKAN LİDERLERİNDEN MESAJLAR
Bosna Hersek'in büyük lideri Aliya İzzetbegoviç'in oğlu Bakir İzzetbegoviç, Türkiye'de yaşayan Boşnak kökenli vatandaşları bir mektupla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermeye çağırdı. Bosna Hersek SDA Partisi Başkanı Bakir İzzetbegoviç'in gönderdiği mektubunda şu ifadeleri kullandı;


"Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ihtiyacı var ancak Boşnakların ve Bosna Hersek'in de ihtiyacı var. Kıymetli Boşnaklarım, önümüzdeki seçimlerde oy hakkınızı kullanmaya ve Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermenize davet ediyorum."

Kuzey Makedonya'da Alternativa Partisi'nin Genel Başkanı Afrim Gaşhi paylaştığı video ile Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iktidarda olduğu son 20 yılda inanılmaz başarılar kat ettiğini belirtti. Gaşhi, Rumeli'de yaşayan Arnavutlar olarak bu ilerlemeden kendilerinin de birçok alanda istifade ettiğini ifade etti.

Kuzey Makedonya Besa Partisi Genel Başkanı Bilal Kasami ise "Balkan asıllı olup da Türkiye'de yaşayan tüm vatandaşlar Türkiye'nin küresel ölçekte etkin konumunu güçlendirmesi için, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklemelidir. Böylelikle Balkan ülkelerinin dünya çapında etkin bir dost ve müttefiki olacağına inanıyoruz" dedi.

Kuzey Makedonya Meclis Başkanvekili Hüsnü İsmaili Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde eğitim, sağlık, savunma sanayii, teknoloji gibi tüm alanlarda görülmemiş ilerleme kaydettiğine dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek isterken, Kuzey Makedonya Bağımsız Milletvekili Skender Rexhepi, Türkiye'nin 21 yıllık AK Parti hükümeti döneminde sadece kendi vatandaşlarının değil, kardeş dost ülkelerin de refahına katkı sağlaması açısından diğer ülkelere örnek teşkil ettiğine dikkat çekti.
 

Yorumlar (0)
12
az bulutlu