Son Dakika
banner1

Dünya Basını Zelensky ve Erdoğan’ı Konuşuyor

Dış basın Vladimir Zelensky’nin Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini manşete taşıdı.

DÜNYA 07.07.2023, 11:58
Dünya Basını Zelensky ve Erdoğan’ı KonuşuyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky’i Türkiye’ye davet etti.  Zelensky Avrupa turunun ardından bugün İstanbul’a gelecek. 

Baş başa görüşme sağlayacak liderler, heyetler arasında görüşme sağlayacağı da alınan bilgiler arasında. 17 Temmuz tarihinde bitecek olan Tahıl Koridoru Anlaşması öncesi Erdoğan’ın Zelensky’i davet etmesi dikkat çekti. 

Dünya’nın Gözü İstanbul’da

Dünya basını Erdoğan ve Zelensky görüşmesine dikkat çekti.  Manşetlerini İstanbul’daki Zirveden yana kullandılar. 

Uluslararası basında yapılacak Zirve hakkında manşetlere “Zelensky’nin çıktığı yurtdışı gezisinin final durağı Türkiye olacak” şeklinde taşıdı. 

Bunun yanı sıra ABD basını ise “'Ukrayna ve Türkiye Liderleri Tahıl Anlaşmasının Sona Ermesinden Önce Buluşacak' başlığı ile okurlarına duyurdu. 

Fransa basınında ise Manşetler “Zelensky, Ukrayna’nın NATO’ya katılma hedefini ilerletmek ve müttefiklerinden fazla silah almak için yaptığı gezinin son ayağında bugün Türk Lider Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye hazırlanıyor” şeklinde yer verildi. 

Tahıl Koridoru Ne Durumda ? 

Dünya’yı gıda krizinin eşiğine getirilmesine sebep olan Rusya-Ukrayna arasında olan savaş’ta Türkiye’nin devreye girdiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla alakalı yoğun diplomasi trafiği yürüttüğü öğrenildi.

Yorumlar (0)