Son Dakika
banner1

Cenazelerin arasında basın toplantısı: Dünyada insanların bombalarla uyarıldığı tek yer...

İsrail ile Hamas arasında başlayan çatışmanın ardından Gazze'de ölüm yağıdran İsrail, El-Ehli Baptist Hastanesi vurarak 500 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Filistin Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu er-Riş, hastanede cenazelerin arasında basın toplantısı düzenledi. Hastaneye yönelik saldırının ilk olmadığını söyleyen Yusuf Ebu er-Riş, ''Dünyada insanların bombalarla uyarıldığı tek yer Gazze'dir'' dedi.

DÜNYA 18.10.2023, 08:11
Cenazelerin arasında basın toplantısı: Dünyada insanların bombalarla uyarıldığı tek yer...     
İsrail ile Hamas arasında başlayan çatışmanın ardından Gazze'de ölüm yağıdran İsrail, El-Ehli Baptist Hastanesi vurarak 500 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Filistin Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu er-Riş, hastanede cenazelerin arasında basın toplantısı düzenleyerek ''Dünyada insanların bombalarla uyarıldığı tek yer Gazze'dir'' dedi. İsrail'e tüm dünyadan tepki yağdı. İşte haberin detayları...

İsrail, El-Ehli Baptist Hastanesi'ni vurmasının ardından Filistin Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu er-Riş, en az 500 kişinin öldüğü El-Ehli Baptist Hastanesi'nde cenazelerin arasında basın toplantısı düzenledi. 


İsrail'in El-Ehli Baptist Hastanesi'ndeki katliamı tüm dünyayı ayağa kaldırdı! Cenazelerin arasında basın toplantısı: Dünyada insanların bombalarla uyarıldığı tek yer...


''İLK SALDIRI DEĞİL!''
Ebu er-Riş, basın toplantısında bu saldırının "İsrail'in El-Ehli hastanesine yönelik ilk saldırısı olmadığını" söyledi. İsrail'in 14 Ekim'de hastaneye 2 saldırı gerçekleştirdiğini söyleyen Ebu er-Riş, bu saldırılara ilişkin fotoğrafları gösterdi.

Ebu er-Riş, İsrail güçlerinin ilk saldırıdan sonra hastane müdürü Mahir Ayyad ile irtibata geçerek, "Dün iki bombayla uyarıldınız, neden şu ana kadar hastane boşaltılmadı?" dediğini aktardı.


İsrail'in El-Ehli Baptist Hastanesi'ndeki katliamı tüm dünyayı ayağa kaldırdı! Cenazelerin arasında basın toplantısı: Dünyada insanların bombalarla uyarıldığı tek yer... - Resim : 2

''DÜNYADA İNSANLARIN BOMBALARLA UYARILDIĞI TEK YER GAZZE''
Tehditler üzerine hastane yönetiminin İngiltere'deki Hristiyan din adamlarıyla irtibata geçtiğini duyuran Ebu er-Riş, hastanenin faaliyet göstermesi için uluslararası kurumlardan güvence mesajı aldıklarını belirtti.

"Dünyada insanların bombalarla uyarıldığı tek yer Gazze Şeridi'dir" diyen Ebu er-Riş, İsrail'in hastaneleri hedef aldığına ve buna karşı önlem alınmadığına dikkati çekti.

Ebu er-Riş, İsrail’in sivilleri hedef almasının durdurulması için dünya ülkelerine çağrıda bulundu.

''BU BİR KATLİAMDIR''
Basın toplantısına ilişkin görüntüde, sağlık personelinin üstü kapalı cesetlerin arasında durduğu, yerde oturan iki kişinin kucaklarında ise bir bebek ve bir kız çocuğuna ait cesetler bulunduğu görülüyor.

Sınır Tanımayan Doktorlar bünyesinde hizmet veren doktor Gassan Ebu Sitte de hastanede cerrahi operasyon gerçekleştirdikleri bir sırada güçlü bir patlama sesiyle irkildiklerini kaydetti.
Ebu Sitte, ameliyathanede tavanın çöktüğünü belirterek, "Bu bir katliamdır." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)