Son Dakika
banner1

ABD'nin Gazze planı belli oldu! IŞİD'le savaşan komutan İsrail'e yardıma gönderildi

ABD'nin İsrail'e katliamda tam desteği sürüyor. Kameralar önünde İsrail'e yapılan "operasyonları geçici olarak askıya al" çağrılarını sürdüren ABD, .bir yandan da Gazze'nin işgaline ve katliamlara yardım etmesi için Suriye'de IŞİD ile savaşan Korgeneral'i, İsrail'e yardım etmeye gönderdi.

DÜNYA 24.10.2023, 10:59
ABD'nin Gazze planı belli oldu! IŞİD'le savaşan komutan İsrail'e yardıma gönderildi
İsrail'in kara harekatına ne zaman başlayacağı konusunda farklı senaryolar konuşulmaya devam edilirken, dün Biden yönetiminin israi'e 'operasyonu geçisi süreyle askıya al' çağrısı yaptığını yazan New York Times (NYT), yine dikkat çeken bir habere imza attı.

Şehir savaşında yardımcı olmak için...
NYT, Washington'un İsrail'in böyle bir operasyona hazır olmadığını düşündüğünü ve çekinceleri olduğunu yazdı. "Yetkililer, ABD'nin İsrail'in Gazze'deki Eylem Planına İlişkin Endişelerini Dile Getirdiğini Söyledi" başlıklı haberde "Pentagon, İsraillilere şehir savaşının zorlukları konusunda yardımcı olmak için subaylar gönderdi" denildi.

IŞİD'le savaşan komitan görevlendirildi
Haberde "Pentagon, İsraillilere bir şehir savaşının zorlukları konusunda yardım etmek üzere diğer subaylarla birlikte üç yıldızlı Korgeneral James Glynn'i gönderdi" ifadesine yer verildi. Times of Israel ise ABD'li generalin DAEŞ'e karşı özel harekât kuvvetlerine liderlik ettiğini ve Irak'ın Felluce kentindeki en hararetli kentsel çatışmaların bazılarında görev yaptığını yazdı.

Pentagon iddiaları doğruladı...
Söz konusu görevlendirme ABD basınına yansıdıktan saatler sonra Pentagon açıklama yapmak zorunda kaldı. Bir Pentagon yetkilisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, daha önce Axios tarafından bildirilen General Glynn'in görevlendirilmesinin Pentagon'un İsrail adına kararlar aldığı anlamına gelmediğini söyledi.

Yorumlar (0)