Son Dakika
banner1

MİT YPG'nin askeri yönetim üyesi Şervan Hesen’i öldürdü

MİT'in Suriye ve Kuzey Irak'taki başarılı operasyonları sürüyor.. PKK'nın Suriye kolu DSG'nin önemli isimlerinden sözde saha komutanı Şervan Hasan Deyrezor yakınlarında öldürüldü.

ASAYİŞ 07.12.2023, 10:58
MİT YPG'nin askeri yönetim üyesi Şervan Hesen’i öldürdü

DSG'nin üst düzey komutanı Deyrezor’da öldürüldü..

Rojava Özerk Yönetimi'nin askeri yapılanması Demokratik Suriye Güçleri (DSG), Deyrezor’un doğusunda üst düzey sözde komutanlarından olan “Roni Welat” kod adlı Şervan Hesen öldürüldü..


Konuya dair açıklama Demokratik Suriye Güçleri Basın Merkezi’nden yapıldı.

Açıklamada “Roni Welat” kod adlı Şervan Hesen’in “Askeri Meclis üyesi ve Deyrezor Askeri Meclisi Komutanlığı üyesi bir komutan” olduğu belirtildi.

DSG’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, “Roni Welat, Deyrezor’un doğusunda gerçekleştirilen korkak terör saldırısı sonucu, 5 Aralık’ta görevini yerine getirirken öldürüldü” ifadelerini kullanıldı.


Hesen’in Minbiç, Rakka, Deyrezor ve Tabqa’da görev aldığı, Rojava’daki “Öz Savunma Kuvvetleri'nin oluşumuna katılanların eğitimi ve örgütlenmesini denetleyen ilk komutanlardan biri” olduğu belirtildi.

Hesen’in Kamışlo kentinde 1979 yılında doğduğu bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, Hesen’in “Deyrezor’da oynadığı rolün ve kurumları oluşturmada payının onu hedef haline getirdiği” dile getiridli.


Söz konusu açıklamada ayrıca Hesen'in fotoğraflarına ve videosuna da yer verildi. 

Yorumlar (0)
12
az bulutlu