Son Dakika
banner1

MİT ve polisten ortak operasyon: DEAŞ'ın hücre evi yapılanmasına darbe!

Mersin'de MİT ve polisin ortak yürüttüğü çalışmada terör örgütü DEAŞ'ın hücre evi yapılanmasına kalkışan biri kadın 2 şüpheli yakalandı. Örgüt üyesi olan 2 şüpheli tutuklandı.

ASAYİŞ 05.02.2024, 09:53
MİT ve polisten ortak operasyon: DEAŞ'ın hücre evi yapılanmasına darbe!     

Alınan bilgiye göre, MİT Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubelerinin ortak çalışması ile birlikte terör örgütü DEAŞ mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışma yapıldı.

BİRİ KADIN 2 ŞÜPHELİ TESPİT EDİLDİ

Bu kapsamda, yabancı uyruklu olan ancak Türkiye'ye farklı ülkenin kimlik bilgilerini kullanarak girdikleri belirlenen biri kadın 2 şüpheli tespit edildi.

HÜCRE EVİ YAPILANMASI ARAYIŞINDA OLDUKLARI ÖĞRENİLDİ
Devam eden çalışmada geçmiş dönemde DEAŞ içerisinde faaliyet yürüttükleri, örgütün ideolojisi doğrultusunda Mersin'de hücre evi yapılanması arayışında oldukları, bazı örgüt mensuplarına barınma ile nakdi yardımda bulundukları da tespit edilen F.A ve R.M.A'nın yakalanması için operasyon düzenlendi. Operasyonda 2 şüpheli yakalanarak emniyete götürüldü.


Emniyette işlemleri tamamlanan 2 şüpheli ifadesinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevinde gönderildi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu