Son Dakika
banner1

MİT'ten nokta operasyon: Eylem hazırlığındaki terörist Abdullah El Cündi'yi Halep'te yakaladı!

MİT, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat alanındaki Türk güvenlik güçlerine eylem hazırlığında olan terör örgütü DEAŞ'ın sözde sorumlusu Abdullah El Cündi'yi Halep'te yakaladı.

ASAYİŞ 01.01.2024, 10:26 01.01.2024, 16:34
MİT'ten nokta operasyon: Eylem hazırlığındaki terörist Abdullah El Cündi'yi Halep'te yakaladı!
     

MİT, Abdullah El CÜNDİ'nin Suriye'de bulunan Türk güvenlik güçlerine ait araçlara eylem planlamasında bulunduğunu tespit etti. El CÜNDİ'ye operasyon için düğmeye basıldı.

 MİT Başkanlığı’nca sağlanan istihbari destek ile Suriye Milli Ordusu’na bağlı yerel güvenlik güçleri Fırat Kalkanı Harekatı Alanı içerisindeki El Bab’da operasyon düzenledi.

 DEAŞ'lı El CUNDİ sağ olarak ele geçirildi.


TÜRK GÜÇLERİNE EYLEM HAZIRLIĞINI İTİRAF ETTİ
El CÜNDİ ifadesinde; DEAŞ’ın, Fırat Kalkanıve Zeytin Dalı Harekat Alanı’nda bulunan Türk Güvenlik Güçlerine yönelik eylem hazırlığında olunduğunu itiraf etti. DEAŞ'lı militanların bunun için zaman zaman keşif faaliyetleri icra ettiğini de söyledi.

 El CÜNDİ, ayrıca Sıddık Taburu bünyesinde eylem gerçekleştirmek üzere hazır bulunan örgüt mensuplarına ilişkin bilgileri de verdi.


DEAŞ'IN EYLEMLERİ DEŞİFRE OLDU
Operasyon neticesinde DEAŞ’ın eylem planlamaları deşifre edildi. Örgüt çalışmaları akamete uğratıldı. Gerçekleştirilen operasyon neticesinde, örgüte ait çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu