Son Dakika
banner1

Kılıçdaroğlu'na suikast iddiasında bulunan Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlatıldı

Gazeteci Merdan Yanardağ hakkında Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na bir grubun suikast yapmak için Gürcistan üzerinden Türkiye'ye girdiğine ilişkin iddiayı içeren paylaşımına resen soruşturma başlatıldı. Yanardağ "şüpheli" sıfatıyla ifadesi alınmak üzere savcılığa çağırıldı.

ASAYİŞ 12.05.2023, 10:17
Kılıçdaroğlu'na suikast iddiasında bulunan Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Twitter'ta Merdan Yanardağ tarafından 12 Mayıs'ta "1- Türkiye'nin siyasal ve toplumsal yaşamını derinden etkileyecek önemli bir olayı, -geç bir saatte de olsa- kamuoyu ile paylaşmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kaynağıma güvendim... Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast yapacak bir grubun Gürcistan'a Türkiye'ye girdiği belirtiliyor" şeklindeki paylaşım yaptığı belirtildi.

YANARDAĞ SAVCILIĞA ÇAĞRILDI

Paylaşımı yapan Yanardağ hakkında TCK'nın 217/A maddesinde düzenlenen "Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Aşağılama" suçundan dolayı re'sen soruşturma başlatıldı. Mervan Yanardağ "şüpheli" sıfatıyla ifadesi alınmak üzere savcılığa çağırıldı.

MERDAN YANARDAĞ NE DEDİ?

Gazeteci Merdan Yanardağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı;

"Türkiye'nin siyasal ve toplumsal yaşamını derinden etkileyecek önemli bir olayı, -geç bir saatte de olsa- kamuoyu ile paylaşmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kaynağıma güvendim... Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast yapacak bir grubun Gürcistan'a Türkiye'ye girdiği belirtiliyor.

Bugünkü Samsun mitingine dikkat.. Suikast girişiminin bu mitingde yapılacağı da ileri sürülüyor. İlgili herkes uyarıyı dikkate almalı."

Kılıçdaroğlu'na suikast iddiasında bulunan Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlatıldı

Yorumlar (0)
12
az bulutlu