Son Dakika
banner1

Haklarında kırmızı bülten ve acil yakalama kararı bulunan 42 kişi yakalandı!

Haklarında INTERPOL'ün kırmızı bülten ve acil yakalama mesajı ile arama kaydı bulunan 42 şahıs yakalandı.

ASAYİŞ 19.01.2024, 13:23 19.01.2024, 13:25
Haklarında kırmızı bülten ve acil yakalama kararı bulunan 42 kişi yakalandı!

13 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Kafes-31" operasyonuyla 12 ülke tarafından haklarında INTERPOL'ün kırmızı bülten ve acil yakalama mesajı ile arama kaydı bulunan 42 şahıs yakalandı.

Operasyonun detaylarını açıklayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız" ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya açıklamasında şunları söyledi; 13 İlimizde eş zamanlı olarak düzenlenen “KAFES-31” operasyonuyla 12 ülke tarafından haklarında INTERPOL’ün Kırmızı Bülten ve Difüzyon Mesajı (Acil Yakalama Mesajı) ile arama kaydı bulunan 42 şahıs yakalandı. Operasyon devam ediyor.


Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve İnterpol-Europol Daire Başkanlığı koordinesinde; İl KOM Şube Müdürlükleri ile İstanbul Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Eskişehir, Kırklareli, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Sakarya ve Uşak’ta “KAFES-31”Operasyonları düzenledi.

Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, İran, İsveç, Finlandiya, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Rusya, Türkmenistan ve Özbekistan ülkeleri tarafından haklarında Interpol’ün
* Kırmızı Bülten ve
* Difüzyon Mesajı(Acil Yakalama Mesajı) ile arama kaydı olan 42 şahıs yakalandı. Operasyon devam ediyor.

Operasyonda yakalanan şahısların,
* Organize Suç Örgütü Üyeliği,
* Yasadışı Silah Ticareti,
* Uyuşturucu Madde Ticareti,
* Kasten Öldürme,
* Göçmen Kaçakçılığı,
* Nitelikli ve Mali Dolandırıcılık,
* Soygun ve Hırsızlık,
* Resmi Belgede Sahtecilik ve
* Vergi Kaçakçılığı suçlarından arama kayıtları olduğu tespit edilmişti.

1 Ocak 2024 tarihinden bu yana, bugün yapılan Kafes Operasyonları ile birlikte Kırmızı Bültenle aranan 114 şahıs yakalandı.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Rabbim ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle

Yorumlar (0)
12
az bulutlu