Son Dakika
banner1

Gabar'ın petrolünü çalıp sattılar! Suçüstü yakalanınca itiraf ettiler: Ham petrolü suyla değiştirip...

Yeni petrol rezervlerinin bulunduğu Şırnak'taki Gabar Dağı'ndan çıkarılan petrolün taşımacılığını yapan firmadaki iki çalışan, yolda ham petrol dolu dorseyi içinde su dolu tankerle değiştirdi. İçinde su olan tankeri Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na götüren iki şüpheli suçüstü yakalandı. Çaldıkları petrolü sattıkları ortaya çıkan şüpheliler tutuklanırken, akaryakıt istasyonu hakkında işlem başlatıldı.

ASAYİŞ 14.08.2023, 09:08
Gabar'ın petrolünü çalıp sattılar! Suçüstü yakalanınca itiraf ettiler: Ham petrolü suyla değiştirip...


Şırnak'taki Gabar Dağı'ndan aldıkları ham petrolü yolda suyla değiştirip Tpao'ya götüren iki şüpheli suçüstü yakalandı. Çaldıkları petrolü sattıkları belirlenen şüpheliler tutuklandı. Ham petrolün suyla değiştirildiği yer olan akaryakıt istasyonu hakkında da işlem başlatıldı.

HAM PETROLÜ GABAR'DAN ALIP YOLA ÇIKTILAR

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) taşımacılığını yapan bir firmada şoför olan M.A.D. ve ve arkadaşı B.B., yeni rezervlerin bulunduğu Gabar'dan aldıkları ham petrolle yola çıktı.

PETROLÜ, SUYLA DEĞİŞTİRDİLER

Yeni Şafak'tan Burak Doğan'ın haberine göre, Bismil'deki Köseli mevkiinde bir akaryakıt istasyonuna gelen ikili, burada ham petrol dolu dorseyi, su dolu dorseyle değiştirerek TPAO rafinerisine gitti. Rafineride dorsenin depoya boşaltıldığı esnada yetkililer petrolün aslında su olduğunu fark etti.

ÇALDIKLARI PETROLÜ SATIYORLARMIŞ

Olay yerine çağrılan jandarma ekipleri, 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheliler, ismini bilmediklerini öne sürdükleri şahıslara petrolü sattıklarını itiraf etti. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderilirken, akaryakıt istasyonu hakkında da işlem başlatıldı.

Yorumlar (0)