Son Dakika
banner1

FETÖ'nün Emniyet yapılanması soruşturmasında dikkat çeken 'kadın polis' detayı!

Mahrem imam çıktı... Ankara’da "FETÖ’nün Emniyet teşkilatındaki mahrem imamları" soruşturmasında gözaltına alınanlar arasında bulunan kadın polisin 2018’den bu yana FETÖ’nün mahrem imamı olduğu ortaya çıktı.

ASAYİŞ 01.06.2024, 12:41
FETÖ'nün Emniyet yapılanması soruşturmasında dikkat çeken 'kadın polis' detayı!     

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde FETÖ’nün Emniyet’teki mahrem imamlarının ortaya çıkarılması çerçevesindeki soruşturmada yeni bilgiler ortaya çıktı. 

 Ankara Emniyeti’nce yürütülen soruşturmada 46 şüpheli gözaltına alındı.

Garson kod adlı gizli tanıktan elde edilen yeni veriler sonrasında yürütülen soruşturmada gözaltına alınanlardan 11’i tutuklandı. Şüphelilerden, 24’ü ise FETÖ ve faaliyetleri konusunda verdikleri bilgiler nedeniyle “itirafçı” oldu. İtirafçı konumuna giren şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


FETÖ'NÜN EMNİYET İÇİNDEKİ MAHREM YAPILANMASI
Soruşturmada, 2016’daki başarısız darbe girişimi sonrasında FETÖ’nün Emniyet içindeki mahrem yapılanmasına yönelik yeni bilgiler elde edildi. Şüphelilerin verdikleri ifadeler doğrultusunda 200’e yakın FETÖ’yle bağlantısı olan isimler ortaya çıkarıldı. Bu isimlerden yaklaşık 50’sinin şimdiye kadar hiçbir şekilde FETÖ’yle bağının tespit edilemeyen yeni kişiler olduğu görüldü.

2018'DEN BU YANA MAHREM İMAM OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
Soruşturmada, mahrem imam oldukları iddiasıyla iki kadın şüpheli de gözaltına alındığı öğrenildi. Kamu ve özel sektörde doktor, öğretim görevlisi, öğretmen, hastane teknisyeni olarak görev yapan şüpheliler içinde iki polisin bulunduğu belirtildi. Polislerden birisinin kadın olduğu ve halen Emniyet’te görev yaptığı anlaşıldı.

Söz konusu kadın şüphelinin, geçmişte FETÖ içinde yer aldığı ve kendisinden önce görev yapan mahrem imamlar ortaya çıkmasının ardından 2018’den bu yana mahrem imam olarak FETÖ içinde görev yaptığı anlaşıldı. Soruşturma çerçevesinde elde edilen yeni bilgiler sonrasında soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Kaynak: T24

Yorumlar (0)
12
az bulutlu