Son Dakika
banner1

FETÖ'cü Cevheri Güven'e bilgi sızdıran kripto FETÖ'cü polis yakalandı! Emniyet müdürleriyle bağlantısı araştırılıyor...

FETÖ’nün etkin propagandacısı Cevheri Güven’e kritik soruşturmaların bilgilerini sızdırmakla suçlanan Ankara'daki narkotik polisi tutuklandı.  Bir polis memurunun ulaşamayacağı bilgileri sızdırdığı belirtilen polisin aktif görevde olan emniyet müdürleriyle bağlantıları da araştırılıyor.

ASAYİŞ 12.01.2024, 13:22
FETÖ'cü Cevheri Güven'e bilgi sızdıran kripto FETÖ'cü polis yakalandı! Emniyet müdürleriyle bağlantısı araştırılıyor...


FETÖ'cü Cevheri Güven'e bilgi sızdıran kripto FETÖ'cü polis yakalandı! Emniyet müdürleriyle bağlantısı araştırılıyor...

     

Son dönemde gizli yürütülen birçok kritik soruşturmada bilgilerin dışarıya sızdırılması üzerine Ankara emniyeti içerisinde “köstebek” soruşturması başlatıldı.

Yapılan çalışmalarda son süreçte Ankara Emniyet Narkotik Suçlarla Mücadele ekibine katılan polis memuru Serkan Dinçer’in ismine ulaşıldı. Terör savcılığınca başlatılan ve Terörle Mücadele (TEM) ekipleri tarafından yürütülen 2023/233817 numaralı soruşturma dosyası kapsamında gözaltına alınan Dinçer, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Dinçer’in sosyal medya platformlarda sahte hesaplar açtığı ve bu hesaplar üzerinden de paylaşımlarda bulunduğu, gizli kalması gereken bilgileri terör örgütü bağlantılı kişilere aktardığı da belirlendi.

FETÖ’CÜ CEVHERİ GÜVEN’E BİLGİLERİ SIZDIRMIŞ
Cezaevine gönderilen Dinçer’in gizli yürütülen kritik soruşturmalarla ilgili bilgileri FETÖ’nün etkin propagandacısı olan firari Cevheri Güven ile yine örgüt bağlantılı kişilere sızdırdığı belirtildi.


DİNÇER'E BİLGİLER KİM TARAFINDAN AKTARILDI?
Güven ve FETÖ’cülere bilgi sızdırdığı belirlenen polis memuru Dinçer’in cep telefonu ve kullandığı bilgisayarına da incelenmek üzere el konuldu. Bir polis memurunun ulaşamayacağı bilgileri bile elde ederek Güven’e servis etmekle suçlanan Dinçer’e bu bilgilerin kim tarafından aktarıldığı araştırılıyor.

GİZLİ BİLGİLER HAVUZDA TOPLANIP SERVİS EDİLİYOR
Gizli bilgilerin bir “havuz” gibi Dinçer’de toplandığı, ardından da servis edildiği iddia edilirken, Dinçer’in aktif görevde olan üst düzey emniyet müdürleriyle bağlantılarına da bakılıyor.


Son dönemde soruşturma dosyasında olmamasına rağmen “polis mülakatları”nın bile dışarı sızdırılması Ankara emniyeti içerisinde rahatsızlığa neden olmuştu.

BAKANLIK 2 BAŞMÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ
Bilgi sızdırılması konusunda İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla “idari soruşturma” da başlatılmış, konuyla ilgili 2 polis başmüfettişi de görevlendirilmişti.

Kaynak: Hürriyet

Yorumlar (0)
12
az bulutlu