Son Dakika
banner1

Eş zamanlı operasyonla iki organize suç örgütü çökertildi!

Bakan Yerlikaya, Elazığ ve Konya’da eş zamanlı olarak ayrı ayrı düzenlenen "Kafes-37" operasyonlarında Elazığ’da elebaşılığını Ömer Faruk Bulut’un ve Konya’da ise Engin Yolcu’nun yaptığı 2 organize suç örgütü çökertildiğini duyurdu.

ASAYİŞ 07.02.2024, 07:32
Eş zamanlı operasyonla iki organize suç örgütü çökertildi!İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı (KOM) koordinesinde, Elazığ ve Konya'da "Kafes-37" operasyonları düzenlendiğini duyurdu.

Elazığ'da yapılan operasyonda şüphelilerin; suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, kasten yaralama ve mala zarar verme, tehdit ve hakaret eylemlerini gerçekleştirdikleri, 6136 sayılı kanuna muhalefet ve uyuşturucu madde imal ve ticareti suçlarını işledikleri tespit edildi.


2 örgüt lideri ve 40 kişi gözaltında

Operasyonlarda, Elazığ'da elebaşılığını Ömer Faruk Bulut’un ve Konya’da elebaşılığını Engin Yolcu’nun yaptığı organize suç örgütleri çökertildi. Ayrıca, örgüt elebaşları başta olmak üzere 42 örgüt üyesi yakalandı.

Operasyonlar sonucu 11 adet ruhsatsız tabanca, 8adet pompalı tüfek, 3 adet av tüfeği, çok sayıda fişek ve muhtelif miktarda uyuşturucu maddeye el konuldu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu