Son Dakika
banner1

Depremler batıya kaydı, Japon uzman 3 ili 7 şiddetinde depremle uyardı

Malatya'da Doğanşehir merkezli bir deprem yaşandı. Deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür'den açıklama geldi. Görür, bugün olan depremle sosyal medyadan yaptığı değerlendirmede batıya kayan depremlere dikkat çekti. Prof. Dr. Naci Görür, 6 Şubat'tan sonra yüklenmiş olabileceğini de söyledi.

ASAYİŞ 20.02.2024, 09:41
Depremler batıya kaydı, Japon uzman 3 ili 7 şiddetinde depremle uyardı

Malatya depremlerle sallanmaya devam ediyor. Bugün Doğanşehir merkezli depremin büyüklüğü 4.3 olarak açıklandı. Sarsıntı yerin 17.7 km derinliğinde gerçekleşti. Prof. Dr. Naci Görür, Bugünkü Malatya depreminin Doğanşehir fayı üzerinde meydana geldiğini belirtti.
 
Görür depreme ilişkin sosyal medya hesabından şu yorumda bulundu: "Malatya, Doğanşehir-Söğüt’te 4,1 deprem oldu. Deprem Doğanşehir fayı üzerinde. Son zamanlarda depremlerin batıya, yani Doğanşehir ve Malatya Faylarına doğru kayması bu yörenin 6 Şubattan sonra yüklenmiş olabileceğini gösteriyor."

İşte 7 ve üzeri deprem beklenen yerler!
tgrthaber.com.tr'den Zehra Maslak'a konuşan Morwaki, bölgede zeminin yumuşak olduğunun altını çizerken 7 üzeri bir depremde yüksek olasılıkla büyük yıkım yaşanacağını da vurguladı.

"7'NİN ÜZERİNDE ENERJİ BİRİKTİ"

Biriken enerjinin ortalama 7 üzeri olacağını kaydeden Moriwaki, Türkiye'de son 2 yıldır tüm fay hatlarının üst üste yaşandığını açıkladı.

İLÇE VE İL ADLARINI VERDİ: 7 ÜZERİ DEPREM BEKLENİYOR

Moriwaki uyarılarına şöyle devam etti: "Meydana gelen 3.5 şiddetindeki Gemlik deprem sonrası ara ara Konya, Malatya gibi yerlerde de yaşandı.

Korkulacak şiddette olmayan bu depremler diğer depremlerin habercisidir. Güney fay hattı, kuzey fay hattını tetikliyor.

Bursa-Gemlik, Balıkesir, Yalova civarında 7 üzeri deprem bekleniyor.
 

Yorumlar (0)
12
az bulutlu