Son Dakika
banner1

Bakan Yerlikaya duyurdu! 11 ilde DEAŞ ve El Kaide'ye 'Kahramanlar-45' operasyonu: Çok sayıda şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde DEAŞ ve EL KAİDE terör örgütlerine yönelik 3 gündür devam eden ve sona eren “KAHRAMANLAR-45” Operasyonlarında 36 şüpheli şahsın yakalandığını duyurdu. Operasyonlarda yapılan aramalarda; 39 bin Dolar, 11 bin Euro, 200 bin TL ve çok miktarda diğer ülkelere ait döviz ile çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.

ASAYİŞ 18.01.2024, 09:13
Bakan Yerlikaya duyurdu! 11 ilde DEAŞ ve El Kaide'ye 'Kahramanlar-45' operasyonu: Çok sayıda şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde DEAŞ ve EL KAİDE terör örgütlerine yönelik 3 gündür devam eden ve sona eren “KAHRAMANLAR-45” Operasyonlarında 36 şüpheli şahsın yakalandığını duyurdu. Operasyonlarda yapılan aramalarda; 39 bin Dolar, 11 bin Euro, 200 bin TL ve çok miktarda diğer ülkelere ait döviz ile çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.

Bakan Yerlikaya'nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Aziz Milletimizin Bilmesini isterim ki; Ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Milletimizin duası, güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, Terörle Mücadele Daire Başkanlığınca; Antalya, Düzce, Elazığ, İstanbul, Konya, Mersin, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas ve Trabzon’da 3 gündür devam eden ve sona eren “KAHRAMANLAR-45” operasyonlarında; Antalya’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs, Düzce’de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs, Elazığ’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs, İstanbul’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs, Konya’da EL KAİDE terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs, Mersin'de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs, Ordu’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs, Rize’de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs, Sakarya’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs, Sivas’ta DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs ve Trabzon’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şüpheli şahıs yakalandı. Operasyonlarda yapılan aramalarda; 39 bin Dolar, 11 bin Euro, 200 bin TL ve çok miktarda diğer ülkelere ait döviz ile Çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek

Yorumlar (0)
12
az bulutlu