Son Dakika
banner1

Bakan Yerlikaya 'Dikkatli olun' diyerek duyurdu!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'FETÖ hesabınızdan para çekti', 'Terör örgütü hesaplarınızı ele geçirdi...' diyerek dolandırıcılık yapanlara karşı, Zonguldak ve Ağrı merkezli gerçekleştirilen operasyonlarda 28 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan Yerlikaya, vatandaşlara da gelen SMS'lere karşı 'dikkatli olun' çağrısında bulundu.

ASAYİŞ 09.09.2023, 12:05
Bakan Yerlikaya 'Dikkatli olun' diyerek duyurdu!

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaşımı şu şekilde:

"Zonguldak Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğümüzce, ‘Banka hesaplarınız FETÖ tarafından ele geçirildi’ diyerek ve kendilerini kamu görevlisi gibi tanıtıp 3.000.000 TL dolandıran bir suç şebekesi tespit edildi. Bilişim Sistemlerini Kullanarak Nitelikli Dolandırıcılık Suçunu Örgütlü Olarak İşleyen bu şebekeye karşı 6 farklı ilde operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlar sonucunda 8 şüpheli şahıs yakalandı, bu şahıslardan 6’sı tutuklanırken, 2’si hakkında adli kontrol kararı verildi.

Ağrı Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce; Sosyal medya üzerinden arsa satışı yapanları tespit edip, kendini savcı gibi tanıtan ve ‘FETÖ senin adına para çekmiş, para göndermen lazım diyerek’ yaklaşık 1.000.000 TL dolandıran şahıslar hakkında inceleme başlatıldı.

Yapılan operasyonlarla bu suç şebekesine üye 20 şüpheli 5 farklı ilde yakalandı. Yakalananların 9’u tutuklanırken, 9’u hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonları düzenleyen kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum."

YERLİKAYA'DAN VATANDAŞLARA UYARI

Ali Yerlikaya, "Vatandaşlarımızı bir kez daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Hiçbir kamu görevlisi sizden para istemez. Böyle bir telefon geldiğinde yüzlerine kapatın. Siber suçlarla ve dolandırıcılarla mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir." dedi.

Yorumlar (0)