Son Dakika
banner1

3 ilde orman yangını!

Hatay'da başlayan orman yangının ardından Çanakkale ve Mersin'den de alevler yükseldi. Çok sayıda ekip yangınları kontrol altına almak için geceden bu yana müdahalelerini sürdürüyor.

ASAYİŞ 17.07.2023, 09:01
3 ilde orman yangını!Hatay'ın Belen ilçesine bağlı Güzelyayla Mahallesi’nde dün öğlen saat 13.57’de ormanlık alanda yangın çıktı.

Yangına 9 uçak, 21 helikopter, 59 arazöz ve 375 personel ile müdahale başladı.

Havanın kararmasıyla, havadan müdahale son bulurken gece boyunca karadan ekiplerin çalışması devam etti.

Günün aydınlanmasıyla birlikte havadan müdahale tekrardan başladı.

Çanakkale

Çanakkale'nin Kızılkeçili köyünde 2 farklı noktada başlayarak Kemel ve Yukarı Okçular köyüne sıçrayan orman yangınına ekiplerin müdahalesi dünden bu yana sürüyor.

Havadan 13 helikopter ve 5 uçak, karadan da 60 arazöz, 19 su ikmal aracı, dozerler ve çok sayıda destek ekibiyle alevler söndürülmeye çalışılıyor.

Yangının çıkış nedeni de araştırılıyor.

Mersin

Dün, saat 18.00 sıralarında Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Kavakoluğu Mahallesi'nde çıkan orman yangını, rüzgarın da etkisiyle hızla büyüdü.

Çok sayıda ev tahliye edildi

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Gülnar ilçesindeki orman yangını nedeniyle 51 hane ve 78 nüfustan oluşan Kavakoluğu Mahallesi, 85 hane ve 172 nüfustan oluşan Korucuk Mahallesi, 160 hane ve 278 nüfustan oluşan Çavuşlar Mahallesi ile 77 hane ve 109 nüfustan oluşan Tepe Mahallesi'nin jandarma ekipleri tarafindan tedbiren tahliye edildiğini, vatandaşlara Gülnar Anadolu Lisesi'nin pansiyonunu tahsis ettiklerini açıkladı.

Yorumlar (0)